Michal-Rutkowski-w-trakcie-przemowienia

PRACE NAUKOWE

Na tej podstronie znajdziesz prace naukowe, których jestem autorem (lub współautorem). Są one udostępnione za darmo i zawsze takie pozostaną.

Jak dotąd wszystkie prace zostały opublikowane w jęz. angielskim – jeśli to stanowi dla Ciebie wyzwanie, zapisz się na newsletter, a poinformuję Cię gdy zostaną przetłumaczone na język polski.

 

📗 „High-quality education as a challenge to sustainable development. Theories and good practices” to praca naukowa, która zbiera i opisuje metody skutecznej nauki. Stanowi ona podstawę dla książki “Skuteczna nauka języków obcych dla każdego”, w której przystępnym językiem przedstawiony został efekt praktyki dydaktycznej autora, podparty badaniami zawartymi w tej pracy.

 

📗 „Learning about learning as an essential element of high-quality education” to artykuł opublikowany w gazecie FORUM PEDAGOGICZNE, napisany we współpracy z dr Agnieszką Klimską. Autorzy proponują model zrównoważonej edukacji, odpowiadający różnym etapom rozwoju człowieka. Uczenie, jak się uczyć (“learning to learn”) to coś czego brakuje w obecnym systemie edukacji, artykuł ten jest odpowiedzią na ten brak i propozycją modelu, który mógłby podnieść jakość edukacji.